Connect with Us

Këta persona mendojnë më thellë se të tjerët

Femra

Këta persona mendojnë më thellë se të tjerët

Publikuar

-

Thua çfarë mendon dhe e mendon çfarë thua

Shpesh njerëzit nuk e thonë atë që mendojnë nga frika e të qenit të gjykuar ose të kritikuar nga të tjerët.
Por ti nuk je ashtu.
Duhet ta tregosh atë që mendon dhe ndjen, sepse nuk është normale që mos ta bësh. Asgjë e mirë nuk vjen nga komunikimi sipërfaqësor sipas teje.

Lumturia jote nuk varet nga të tjerët

E kemi kaluar të gjithë këtë fazë, një lidhje që të konsumon totalisht qenien dhe kur mbaron të lë totalisht të traumatizuar. Ky ka qenë një leksion që e ke mësuar mirë. Të ka bërë të kuptosh se rruga e vetme drejt lumturisë është lumturia me veten, vetëm apo në një lidhje.

Urren bisedat pa kuptim

Ka shumë pyetje të mërzitshme që të japin bezdi, pyetjet retorike të bezdisin dhe të acarojnë.
Kur dikush thotë thjesht “jam mirë”, sipas teje i mungon natyrshmëria.

Ato që kanë rëndësi janë veprimet

I njohim të gjitheë ata njerëzit që flasin me siguri dhe qetësi, thonë gjithnjë gjërat e duhura dhe në shumicën e rasteve janë edhe shumë të artikuluar.Por kur bëhet fjalë që të vënë në praktikë çka thonë nuk i mbështesin fjalët e tyre me veprime./Cna.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: