Connect with Us

Këto shenja të inteligjencës i paskemi injoruar gjithmonë

Femra

Këto shenja të inteligjencës i paskemi injoruar gjithmonë

Publikuar

-

Zakonisht mendohet se njerëzit inteligjentë sillen ndryshe, zgjidhin shpejt problemet apo flasin mirë. Në fakt është zbuluar se disa shenja të inteligjencës janë aq të zakonshme, sa mund të injorohen shumë lehtë.

Kanë aftësi të përshtaten

Personat inteligjentë, janë të aftë që t’ja dalin në çdo situatë. Kjo sepse janë fleksibël dhe e kanë shumë të lehtë që të përshtaten edhe me ndryshimet më drastike.

E dinë që nuk dinë

Personat inteligjentë janë gjithnjë gati për të mësuar dhe nuk e konsiderojnë veten si të gjithëditur. Njohin limitet e tyre dje shprehin me veprime dëshirën për t’u përmirësuar.

Janë të ndjeshëm karshi të tjerëve

Personat inteligjentë janë edhe empatikë, të gatshëm si dhe altruistë. Mund të vihen në vendin e çdokujt dhe mund të kuptojnë çdokënd./Cna.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: