Connect with Us

Këto simptoma, tregojnë se keni një problem serioz shëndetësor

Life Style

Këto simptoma, tregojnë se keni një problem serioz shëndetësor

Publikuar

-

Sytë ju duken më të mëdhenj

Nëse ju thonë se sytë ju duken më të mëdhenj mund të keni problem me gjendrën tiroide. Kjo ndodh sepse kapakët e syve happen duke i bërë sytë të duken më të mëdhenj.

Flokët nuk ju rriten më

Nëse flokët tuaja nuk rriten më ose fillojnë të bien atherë keni probleme me gjendrën tiroide përsëri si në rastin e parë, pasi gjendra tiroide është përgjegjëse për rritjen e flokëve. Në raste të tilla mund të shihni edhe rrallimin e qimeve në pjesë të tjera të trupit.

Harresa

Mjegullimi i trurit është një siptomë tjetër e problemeve me tiroiden. Problemet me kujtesën afatshkurtër mund të jenë një tregues tjetër i problemeve me tiroiden. Në këtë rast hormoni i tiroides kontrollon metabolizmin e trurit, sa më ngadalë të funksionojë truri aq më të vështirë e kemi të përqëndrohemi në moment dhe ta mbajmë mënd atë.

Lëkura juaj është e thatë

Lëkura e thatë dhe e irrituar është një tjetër shenjë e problemeve me gjandrën tiroide. Nëse ajo nuk funksionon mirë lëkura juaj prodhon më pak vaj dhe kështu thahet./Cna.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: