Connect with Us

Na paskan gënjyer, vezët nuk kanë lidhje me kolesterolin

Life Style

Na paskan gënjyer, vezët nuk kanë lidhje me kolesterolin

Publikuar

-

veze

Veza përmban një aminoacid i cili shmang akumulimin e yndyrnave në trup.
Veza gjithashtu përmban vitamina të grupit B, të cilat ulin rrezikun e problemeve kardiake, gjithashtu hekuri shërben për të kuruar aneminë dhe tonifikon sistemin imunitar.Sa i takon sasisë së vezëve që duhen konsumuar çdo javë ende ka debat.

Duke qenë se veza është një ushqim me pak kalori dhe shumë proteina është shumë e këshillueshme për ata që janë duke ndjekur një dietë për minimizimin e kalorive, këta persona mund të konsumojnë deri në 5 vezë në javë.

Ekziston një mit në lidhje me kolesterolin që përmban veza. Është e vërtetë që veza ka kolesterol, por është gjithashtu e vërtetë që veza nuk ka aftësi që të rrisë nivelin e kolesterolit në gjakun tuaj./Cna.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: