Connect with Us

Tradhëtia ndodh vetëm për këto dy arsye

Femra

Tradhëtia ndodh vetëm për këto dy arsye

Publikuar

-

Ekzistojnë shumë teori në lidhje me tradhëtinë, por në fakt ka vetëm dy arsye të vlefshme. Ju tregojmë më poshtë se cilat janë ato.

Kur lidhjes po i vjen fundi

Në rastin e parë tradhëtohet kur lidhjes po i vjen fundiNë këtë mënyrë ai që tradhëton kërkon t’i kursejë vetes dhe partnerit shpjegime mbi problemet e tjera që e çuan situatën deri në atë pikë.

Kjo sjellje është shumë e zakonshme tek meshkujt thotë ajo. Le të themi që në këtë rast njerëzit tradhëtojnë që të kapen duke tradhëtuar, sepse nuk kanë guxim që të përfundojnë një marrëdhënie që nuk po funksionon më.

Tradhëtia ego përkëdhelëse

Lloji i dytë i tradhëtisë është gjithashtu më i përdorur nga meshkujt. Në këtë rast ata s’duan ta përfundojnë lidhjen, por duan thjesht të marrin nga dikush tjetër atë që nuk e ofron partneri. Në këtë rast tradhëtohet për ego , pasi personi ndjehet i dëshirueshëm edhe nga dikush tjetër që nuk është partneri./Cna.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: