Connect with Us

Foto/Këshilla dhe sugjerime për të zgjedhur buzëkuqin e duhur

Life Style

Foto/Këshilla dhe sugjerime për të zgjedhur buzëkuqin e duhur

Publikuar

-

Nuancat janë të ngrohta dhe të pasura, të ëmbla dhe intensive. Prekja është gjithmonë aty edhe kur nuk mund ta shihni.

“Vendosni buzëkuq të kuq”, ishte këshilla e Coco Chanel për gratë. Praktikisht nuk ka asnjë që s’ka provuar kurrë t’i lyejë buzët me një ngjyrë të ndezur, apo neutrale dhe me shkëlqim. Ky sezon sugjeron nuanca të ngrohta, të pasura, të ëmbla dhe intensive. Prekja është gjithmonë aty, edhe kur nuk mund ta shihni. Dhe kjo i jep dritë fytyrës…

Këshilla – Nga hijet më të forta tek ato më natyrale dhe delikate, të cilat shkojnë drejt periudhës më të ftohtë të vitit: buzët kurrë nuk duhet të neglizhohen.

Tonalitetet– Ngjyrat janë mat, por të buta, të përsosura edhe për zyrë. Ato shkojnë nga e kuqe, ‘ngjyra e përjetshme’, deri ngjyrë tulle.

Për të mos shkuar pa u vënë re – Ngjyra e fortë, struktura metalike (shumë e dashur nga yjet, si Rihanna), mund të ‘çlirojë’ dritë falë reflektimit të pigmenteve. Ky lloj buzëkuqi është më i përshtatshëm për mbrëmje. I aplikuar vetëm ose mbi një ngjyrë të errët, ai rrit ndikimin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: