Connect with Us

Ja pse tezet janë figura të rëndësishme në jetën e fëmijëve

Fëmija

Ja pse tezet janë figura të rëndësishme në jetën e fëmijëve

Publikuar

-

Dinë si të na mësojnë

Tezet na mësojnë me shumë dashuri  dhe durim, na mësojnë gjëra praktike si dhe gjëra për zhvillimin e intelektit. Tezet janë ata që na mësojnë edhe të flasim, njëlloj si nënat.

Na mësojnë dashurinë për arritjet

Tezet tona janë gjithnjë aty dhe gëzohen kur ne marrim rezultate nga puna jonë, nuk ka rëndësi se sa vjeç jemi. Do të jenë gjithnjë krenare për ne.

Janë psikologe private

Na njohin shumë mirë, e dinë kur nuk jemi mirë dhe ofrojnë të gjithë mbështetjen e tyre si dhe ndihmën sepse lumturia jonë do të thotë shumë për to.

Tezet janë thesar i çmuar në jetën tonë, nëse i ke në jetën tënde vlerësoji./Cna.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fëmija

Prindër mbani vesh/ Këto janë arsyet pse fëmijët nuk ju dëgjojnë

Publikuar

-

Nga

arsyet pse femijet nuk degjojne prinderit

Flisni shumë gjatë Gjatë një bisede me fëmijët duhet të konsideroni edhe moshën e tyre. Fjalët e komplikuara nuk mund të kuptohen prej tyre, ndaj dhe nuk do të arrijnë as të përqendrohen. Nëse ke kohë mendoje para atë që do të thuash dhe do ta kuptosh se sa e lehtë do të jetë që […]

LEXO TE PLOTE

Fëmija

Studimi/ Nënat “mbytëse” i bëjnë fëmijët më të suksesshëm

Publikuar

-

Nga

nenat kerkuese femije te suksesshem

Sipas një studimi të kryer në vendet e Amerikës Latine duke u marrë me studimin e sjelljes së adoleshentëve është arritur në përfundimin se nënat kërkuese bëjnë që fëmijët e tyre të bëhen më të suksesshëm. Kjo pasi nënat e tilla e mësojnë fëmijën me detyra dhe me afate. Një fëmijë i mësuar kështu që […]

LEXO TE PLOTE

Fëmija

Gjashtë vjeçari i verbër trondit rrjetin/Luan në piano këngën legjendare pa marrë asnjë ditë mësime

Publikuar

-

Nga

6 vjecari qe tronditi rrjetin

Tashmë i njohur edhe si “Mozarti i vogël, ai është duke habitur rrjetet sociale falë aftësisë së tij të jashtëzakonshme për të luajtur në piano Bohemian Rhapsody, me një siguri autoriale  të paimagjinueshme. Avett Ray, sipas së ëmës ka filluar të luajë pa bërë ende një vjeç. Një ditë ai ka shkuar vetë drejt pianos […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: