Connect with Us

Këto janë shenjat më të zakonshme të trishtimit kronik

Kuriozitete

Këto janë shenjat më të zakonshme të trishtimit kronik

Publikuar

-

Mbani mëri

Ndërkohë që mund të jetë jashtëzakonisht e vështirë për të bërë përpara kur dikush ju lëndon ose ju tradhton, përpiqu të mos lejoni që përvoja juaj e keqe të ndikojë në të ardhmen tuaj. Lëreni të këqijat të kalojnë

Të qenët kritik

Kuptimi i vetëvlerësimit tuaj kontribuon shumë në lumturinë tuaj. Ky besim rrezaton te të tjerët. Në të njëjtën mënyrë, duke qenë tepër kritik ndaj të tjerëve, thotë më shumë për ju sesa për të tjerët. Është e rëndësishme të respektojmë që të gjithë janë të ndryshëm.

Varësia

Njerëzit e pakënaqur shpesh kërkojnë një prizë për t’i ndihmuar ata të harrojnë zemërimin ose brengat e tyre. Në varësi të alkoolit, drogës, bixhozit apo veseve të tjera për të mbuluar mënyrën se si ndiheni vërtetë, do t’ju zhysë më poshtë.

Ankesat e vazhdueshme

Njerëzit e lumtur e dinë se ankimi nuk do t’i bëjë ata të ndihen më mirë . Nëse duan që gjërat të ndryshojnë, ata duhet të veprojnë në vend që të mos ankohen për këtë.

Të jesh i “mbushur” me pendime

Hulumtimet tregojnë se mendimet negative për vendimet e marra në të kaluarën mund të çojnë në stres kronik dhe depresion.

Thashethemet

Kur dikush nuk është i kënaqur me jetën e tyre, ata përqendrohen në jetën e të tjerëve, duke u përpjekur të gjejnë gjërat më negative për të thënë për njerëzit! Kjo gjë i bën të ndihen më mirë për momentin, por në të vërtetë kjo gjë i gërryen nga brenda.

E bëjnë qimen tra

Dallimi midis një personi të lumtur dhe një personi të pakënaqur është se si ata trajtojnë një situatë të vështirë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: