Connect with Us

Jeni plakur më shpejt se bashkëmoshatarët? E ka fajin sheqeri i tepërt

Femra

Jeni plakur më shpejt se bashkëmoshatarët? E ka fajin sheqeri i tepërt

Publikuar

-

Fytyra juaj duket më e vjetër se e atyre të moshës suaj?Për këtë ndoshta ju duhet të kontrolloni nivelin e sheqerit në gjak. Një studim i kohëve të fundit ka arritur në përfundimin se sasia e lartë e sheqerit në gjak bën që fytyra e një personi të duket më e vjetër se mosha e tij/saj aktuale.

Njerëzit e moshës 50-70 vjeç që kanë nivel të lartë të sheqerit në gjak kanë paraqitje më të vjetër se ata që kanë nivel më të ulët të sheqerit në gjak.

Studimi përfshin 600 burra dhe gra të moshës 50-70 vjeç në Holandë. Hulumtuesit në përfundimin se çdo rritje 1mmol/litër të sheqerit në gjak, fytyra e një personi paraqitet pesë muaj më e vjetër.
Duket se lufta kundër plakjes ka të bëjë me nxitjen e njerëzve për të ndryshuar stilin e jetës së tyre në mënyrë që të bëhen më të shëndetshëm në moshën 50-70 vjeç.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: