Connect with Us

Këto janë shenjat më të zakonshme të “helmimit emocional”

Kuriozitete

Këto janë shenjat më të zakonshme të “helmimit emocional”

Publikuar

-

Je në pozicion mbrojtës gjatë gjithë kohës

Një njeri  i helmuar emocionalisht kërkon gjithnjë që të mbrohet. Ai ka aktivizuar një guackë përmes të cilës mendon se ruan veten nga ajo që mund t’i bëjë keq.Si pasojë dyshojmë për çdo njeri dhe për çdo fjalë që na thuhet.

Kur emocionet tona bllokohen ne mund të mendojmë se çdo njeri ka qëllim të keq ndaj nesh. Çdo fjalë që na thuhet mund të perceptohet si sulm në këto raste.

Je shumë kritik

Njdehesh shumë kritik  në lidhje me të tjerët, kjo sepse dëshiron të kesh kontroll mbi gjithçka dhe nuk lejon askënd që të ndërhyjë në jetën tënde. Mundohu që të jesh më i kuptueshëm me të tjerët.

Je i pasigurtë

Vetëvlerësimi yt është përtokë,ndjehesh i paaftë për të realizuar detyrat dhe për të arritur qëllimet. Ke nevojë që të kesh në krah dikë që të mbush me optimivëm dhe komplimenta të vërteta./Cna.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: