Connect with Us

Përflitej prej vitesh, Ardit Gjebrea merr vendimin e rëndësishëm për “Kënga Magjike 2019”

Kryesore Show Biz

Përflitej prej vitesh, Ardit Gjebrea merr vendimin e rëndësishëm për “Kënga Magjike 2019”

Publikuar

-

Në edicionin e 21-të të festivalit “Kënga Magjike”do të ketë ndryshime vërtet të rëndësishme në mënyrën e votimit.

Lajmin e ka dhënë vetë producenti dhe moderatori i festivalit, Ardit Gjebrea, sipas të cillit, në votime do të llogaritet vota e këngëtarëve, vota e jurisë dhe vota në internet.

Gjebrea ka sjellë rastin e këngëtares së re Kanita, e cila në votimet online të faqes së “Këngës Magjike” ka dalë e para.

“Nëse në votim për natën finale do të ishin marrë parasysh votat e publikut në faqen këngamagjike.com, atëherë Kanita do të ishte në finale. Edicioni 21 do të vijë me ndryshim në votime, këngëtarët + vota e publikut në internet + vota e jurisë Neë artist”, shkruan Arditi.

Mënyra e votimit në festival ka qenë gjithnjë një burim diskutimi dhe përplasjesh mes këngëtarëve, të cilët gjithnjë priren të votojnë atë që i voton dhe jo atë që e meriton vërtet finalen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: