Connect with Us

Më në fund Mbretëresha i beson Meghan Markle detyrën e rëndësishme

Kryesore Show Biz

Më në fund Mbretëresha i beson Meghan Markle detyrën e rëndësishme

Publikuar

-

2019 sapo ka nisur dhe kjo do të thotë vetëm dy gjëra, që ne të lemë palestrën që filluam në datën 1 janar dhe që Meghan Markle të marrë patronazhin e saj të parë mbretëror, që me pak fjalë është “puna” që bëjnë monarkët. Më specifikisht akoma, kur Mbretëresha të beson ty një patronazh, do të thotë që ti duhet ti japësh emrin tënd një organizate apo institucioni dhe titujt apo eventet që organizonjnë ato do të mbajnë emrin tënd.

E nëse deri tani, Meghan Markle-it nuk i ishte besuar ende asnjë patronazh kjo do të ndryshojë në 2019, pas sipas Daily Mail për pak ditë do të bëhet njoftimi zyrtar që emrin e saj do të mbajë Teatri Kombëtar në Angli, ose të paktën ky institucion do jetë në patronazhin e saj. Sigurisht kjo është një detyrë shumë e rëndësishme që Mbretëresha ja beson Meghan, duke u nisur dhe nga fakti që ajo ka qenë aktore përpara se të bëhej pjesë e familjes mbretërore. Ndërkohë dukesha e Sussex-it e ka marrë menjëherë shumë seriozisht detyrën e saj të re, pasi raportohet se ajo e ka takuar tashmë drejtorin e Teatrit Kombëtar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: