Connect with Us

Studimi/ Maniakët e pastërtisë jetojnë më gjatë

Femra

Studimi/ Maniakët e pastërtisë jetojnë më gjatë

Publikuar

-

Që manjakët e pastërtisë jetojnë më gjatë, nuk është një fakt i nxjerrë nga spoti publicitar i një kompanie pastrimi. Në fakt ky përfundim u arrit pas një studimi në Universitetin e Kandasë.

Çdo pjesmarrës në studim ka plotësuar një pyetësor që analizonte aktivitetin fizik të tyre.  Sipas studimit 300 minuta aktive në javë, ose e thënë ndryshe 1 orë për 5 ditë të javës, ulin riskun e sëmundjeve kardiake me 20 %, ndërsa ulin riskun e mortalitetit me 28%.

Pjesa interesante e kësaj është se mund të kursesh, nuk është nevoja që të shkosh në palestër, mund të kryesh aktivitet fizik ndërkohë që  pastron shtëpinë

Të shkuarit në palestër shpesh është luks, qoftë si kosto kohe, qoftë si kosto parash. Kështu që mund të stërviteni dhe të pastroni në të njëjtën kohë, pa sakrifikuar kohë dhe para./Cna.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: