Connect with Us

 Burrat nuk kërkojnë partnere romantike, por zëvendësueset e nënave të tyre

Femra

 Burrat nuk kërkojnë partnere romantike, por zëvendësueset e nënave të tyre

Publikuar

-

Shpesh burrat kërkojnë tek partneret e tyre një figurë mëmsore.  Gruaja nga ana tjetër është e kënaqur kur përmbush nevojat mëmësore të partnerit.

Këto çifte zakonisht krijojnë një lidhje varësie dhe bëhën të pandashëm nga njëri-tjetri. Në rastin tjetër ka një profil gruaje e cila preferon të jetë nënë vetëm për fëmijët e saj. Kjo grua ka tendencën që të ndërtojë një raport më të ekuilibruar me partnerin.Zakonisht kjo grua kërkon kohë për veten dhe është ekonomikisht e pavarur.

Kjo nuk do të thotë që kjo grua nuk është e interesuar për partnerin, thjesht ajo ndan rolin e nënës nga roli i partneres.

Ajo që vlen të theksohet është fakti që rolet shoqërore janë ndarë shumë kohë më parë, nëse këto të fundit ngatërrohen, atherë kemi të bëjmë me çregullime psikologjike, të cilat mund të çojnë dhe në shkatërrim emocional dhe mendor të individëve./Cna.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: