Connect with Us

“Gratë 50-vjeçare janë shumë plaka për t’i dashuruar”

Life Style

“Gratë 50-vjeçare janë shumë plaka për t’i dashuruar”

Publikuar

-

Një autor francez është vënë me shpatulla pas murit pasi deklaroi se ai e ka të pamundur të tërhiqet nga gra të cilat janë mbi 50 vjeçe, edhe pse ai vetë i ka kapur të 50-tat.

Yann Moix, fitues i çmimit prestigjoz letrar, Prix Goncourt, tha se gratë të cilat mbanin mbi supet e tyre një gjysme shekulli ishin “të padukshme” për të.

Moix deklroi për revistën franceze, Marie Claire:

Le të mos ekzagjerojmë. Kjo nuk është e mundur … shumë, shumë të vjetra. Më pëlqejnë trupat e femrave më të reja,kjo është e gjitha. Fund.”
Autori i 10 romanëve, i cili shfaqet rregullisht në televizionin francez, shtoi:

Trupi i një gruaje 25-vjeçare është i jashtëzakonshëm. Trupi i një gruaje 50 vjeçare nuk është aspak i jashtëzakonshëm. ”
Yann thotë se preferon më shumë që të dalë me gratë aziatike, veçanërisht koreanet, kinezet dhe japonezet.

Deklaratat e tij nxitën një “lumë”komentesh në rrjetet sociale ku shumë përdorues nuk ngurruan ta quanin “idiot”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Jepni më shumë se ç’duhet për partnerin/ Shenjat që tregojnë se po jetoni një marrëdhënie toksike

Publikuar

-

Nga

Marrëdhëniet toksike mund të bëjnë të ndiheni të palumtur, zvogëlojnë vetëvlerësimin tuaj, madje bëjnë që ju të mendoni nëse e meritoni të jeni të dashuruar. Por ajo që është më e keqja e të gjithave është se kjo ndodh pa e vënë re aspak. Për shembull ju do të doni të shkoni gjithnjë e më […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Nga

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni. Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Partnerë perfekt/ 7 arsyet pse meshkujt gjermanë janë idealët për vajzat

Publikuar

-

Nga

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, trup i gjatë dhe një stil të bukur veshje  janë disa prej tipareve që gratë shikojnë dhe pëlqejnë tek një mashkull. Por më e rëndësishmja, dëshirojnë dikë […]

LEXO TE PLOTE