Connect with Us

Aktorja habit fansat me deklaratën e saj: “Mu shemb bota kur u bëra nënë”

Kryesore Show Biz

Aktorja habit fansat me deklaratën e saj: “Mu shemb bota kur u bëra nënë”

Publikuar

-

Ajo më herët ka folur për depresionin që kaloi kur ishte në të 20-tat, kur presioni i industrisë së kinematografisë ishte i papërballueshëm për të.

Tani 33-vjeçarja Keira Knightley zbuloi se iu shemb bota kur ishte 22 vjeçe, ndërsa nga ana tjetër pranoi që ndryshimi i statusit në nënë ishte me të vërtetë e vështirë. Aktorja foli për ndryshimin në marrëdhënien e saj me burrin, në një intervistë me “Balance Magazine”.

Kur ishte në moshën 23-vjeçare, ajo kishte luajtur në më shumë se 20 filma, përfshirë “King Arthur” dhe “Pride & Prejudice”.

Duke treguar detaje për sfidën lidhur me shëndetin mendor në atë kohë, Keira rrëfehet:

“Të kthehem pas në atë periudhë, mes moshës 19 dhe 23 vjeçe, është e gjitha e turbullt. Nuk e mbaj mend në një vijë të drejtë, sepse mendoj se mekanizmi im i memories po nxirrte shumë gjëra jashtë kujtese. Mu shemb bota kur isha 22 vjeçe. Gjithçka ndaloi së funksionuar dhe ndjeja sikur isha thyer në copëza të vogla, sikur truri im të ishte shkatërruar”.

Aktorja tregoi se mori një vit pushim nga aktrimi dhe filloi që të kurohej përmes udhëtimeve.

“Nisa të humbja vetëbesimin, sepse ndihesha sikur nuk e meritoja të bëja atë që po bëja. Nuk mund të dilja në tapetin e kuq pa më kapur ankthi. Kështu që provova hipno-terapinë dhe funksionoi”, shprehet ajo.

Keira, e cila ka një vajzë 3 vjeçe me bashkëshortin James Righton, tregoi përshtypjet e saj për mëmësinë.

“Ne nuk i japim meritat e duhura për maratonën fizike dhe emocionale që kalon një nënë. Unë vija nga një vend që kisha privilegje. Kam qenë shumë me fat në karrierën time, mund ta përballojë një kujdes të shtrenjtë për fëmijën tim dhe sërish e gjej tmerrësisht të vështirë. Nuk do të thotë që nuk e dua fëmijën tim, thjesht po pranoj mungesën e gjumit, ndryshimet hormonale, tjetërsimin e marrëdhënieve të mia me partnerin, janë gjithë këto gjëra që më bëjnë të ndihem sikur po dështoj në gjërat bazike. Më duhet t’i kujtoj vetes se nuk kam dështuar, por që po bëj maksimumin tim”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: