Connect with Us

Publikohet dokumentari mbi akuzat për abuzimet seksuale të Michael Jackson me fëmijët

Kryesore Show Biz

Publikohet dokumentari mbi akuzat për abuzimet seksuale të Michael Jackson me fëmijët

Publikuar

-

Nuk ka paqe për Michael Jackson. Në 10 vjetorin e vdekjes së yllit të popit një dokumentar do të publikohet ku shfaqen akuzat për abuzim seksual ndaj fëmijëve. “Të largohesh nga askund” ky është titulli i dokumentarit që do të shfaqet në Sundance Festival 2019. Producent është Dan Reed ish-autori i dokumentarëve si “Gjuetarët e Pedofilëve dhe “Tre ditët e terrorit” mbi sulmet e Charli Hebdo.

Sipas revistës “Rolling Stone” që citon disa skena të produksionit shprehet se  Michael Jackson nisi një lidhje të gjatë me dy fëmijë 7 dhe 10 vjeç dhe me familjet e tyre. Tashmë ato janë tek të 30-tat dhe tregojnë historinë se si Jackson ka abuzuar seksualisht me to dhe si kanë mundur të jetojnë me ato kujtime vite më vonë.

Nuk është i qartë identiteti i  dy viktimave të tjera të abuzimit sepse dy vëllezërit që akuzojnë Michael në 2005 janë sot pak më shumë se 20-vjeç dhe nuk duan të prishin imazhin e tyre. Në 2013-tën edhe koreografi Wade Robson që sot është 36-vjeç ka denoncuar Jackson për abuzime seksuale kur ishte 7-vjeç por rasti mbeti i arkivuar deri në 2017-tën. Festivali ku do të shfaqet dokumentari do të mbahet nga 24 janari deri në 4 shkurt në Utah.

Kanë qenë të shumtë komentet që shkruanin se kjo që bëhet pas vdekjes së yllit të popit është e tmerrshme dhe skandaloze sepse këto histori do të duhet të ishin hetuar kur ai ishte gjallë nëse ishin apo jo të vërteta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: