Connect with Us

Këto janë kompromiset që gratë nuk duhet t’i bëjnë kurrë

Femra

Këto janë kompromiset që gratë nuk duhet t’i bëjnë kurrë

Publikuar

-

grua kompromis

Të ndryshosh mënyrën si vishesh

Shpesh partneri mund të të bëjë komplimenta për mënyrën si vishesh, ndërsa në raste të tjera mund të bëjë komente negative. Rastet e negativitetit mund të të shtyjnë që edhe të ndryshosh mënyrën se si vishesh, kjo është e gabuar. Nëse do të ndryshosh diçka, bëje për veten dhe jo për partnerin.

Të ndryshosh sjellje

Nëse mënyra se si sillesh e bezdis partnerin, kjo do të thotë që ai nuk të vlerëson për atë që je. Nuk ka asgjë më të gabuar se të ndryshosh sjelljen në mënyrë që ti pëlqejë partnerit.

Lë mënjanë gjërat që të bëjnë të lumtur

Je shumë e dashuruar dhe mendon se nuk jeton dot pa të, nuk është kështu. Në një lidhje nuk ekziston vetëm ai, kjo do të thotë që dhe ti ke nevojë për hapësirën dhe lirinë tënde për të qenë active dhe për t’u marrë me pasjonet e tua. Mendo më shumë për veten.

Të braktisësh miqtë

Shumë persona pasi fillojnë një marrëdhënie romantike braktisin miqtë, por lidhjet edhe mbarojnë, miqësia jo. Shoqëria është shumë më e rëndësishme dhe nuk duhet përdorur në bazë të interesit./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: