Connect with Us

  Zgjidh një vend për t’u ulur dhe zbulo të fshehtat e tua

Kuriozitete

  Zgjidh një vend për t’u ulur dhe zbulo të fshehtat e tua

Publikuar

-

Makine, pjesa e brendshme testi, zgjidh ku do te ulesh

Imagjino sikur do të ulesh tek kjo makinë, cilin nga vendet do të zgjedhësh?

Vendi i parë

Nëse ke zgjedhur të ulesh në vendin e parë, je i fortë dhe i vendosur, Në situata kritike di të përballosh ccdolloj problemi. Në të njëjtën kohë, të pëlqen të jesh i pavarur dhe të jesh gjithnjë një hap para të tjerëve.

Vendi i dytë

Nëse ke zgjedhur këtë vend për t’u ulur je i kuptueshëm dhe inteligjent. Ti je gjithnjë aty për të ndihmuar miqtë, të cilët herë pas here mund të kenë probleme. Ke një talent të lindur për të dhënë kurajo dhe për të mbështetur të tjerët.

Vendi i tretë

Nëse ke zgjedhur vendin e tretë, pas shoferit,jeni të zgjuar dhe optimistë. Rrallë herë mund ta humbni durimin dhe nuk hyni pothuajse kurrë në konflikte. Ju dini si të jepni kurajo dhe si të qendroni të qetë edhe në situatat më të vështira. Keni një pjekuri e cila ju ndihmon që të merrni vendime të drejta në situata emergjente.

Vendi i katërt

Nëse keni zgjedhur vendin e mesit, me shumë mundësi jeni të këndshëm dhe shumë miqësorë. Njerëzit e vlerësojnë shumë shoqërinë tuaj dhe ju ua shpërbleni duke dhënë shumë dashuri. Në punë jeni një lider i lindur.

Vendi i pestë

Nëse ke zgjedhur që të ulesh në sediljen e pasme, pas pasagjerit në sediljen e parë, me shumë mundësi je i bekuar me vlerën e durimit.  Ti nuk e tregon gjithnjë atë që mendon, apo atë që të shqetëson. Në të njëjtën kohë të pëlqen që ta vështrosh nga afër rrugën në të cilën je duke ecur./CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

“Më heqin stresin”/ Njihuni me vajzën që tronditi njerëzit me hobin e saj të frikshëm

Publikuar

-

Nga

Një 27-vjeçare në Australi, i ka shokuar të gjithë me “fiksimin” e saj për merimangat e mëdha në fytyrë.

Tarni Roebuck nga Queensland, i pëlqen shumë krijesat me 8 këmbë, t’i mbajë në fytyrë dhe t’i filmojë dhe më pas ajo i ndan videot me ndjekësit e saj në Instagram.

Tarni filloi të merreshe me merimanga përpara 4 vitesh dhe thotë se ato janë një formë terapie për fytyrën pasi janë shumë te lehta dhe kur ecin duket sikur e masazhojnë.27-vjeçarja thotë gjithashtu se gjatë këtyre viteve nuk është pickuar asnjë herë të vetme nga to dhe se do që t’u tregojë njerëzve që merimangat nuk kanë pse të jenë krijesa të frikshme.

Ajo thotë se:

“Ndihem shumë e relaksuar dhe shpesh edhe emocionuar sidomos nëse jam duke mbajtur ndonjë nga speciet e mia të preferuara. Më pëlqejnë më shumë merimangat me mëdha. Më pëlqen shumë të kaloj kohë me merimangat të cilat më shërbejnë si antistres dhe më ndihmojnë që të kujtohem të shijoj gjërat që më rrethojnë.”

 

 

***

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Janë totalisht jobesnikë/ Cila shenjë e horoskopit tradhëton më shumë?

Publikuar

-

Nga

Cift-shok me ishin

Edhe pse shumë herë është thënë se shenja e binjakëve për shkak të “dy fytyrave” të saj është më e prirur të tradhëtojë, astrologët kanë thënë së fundmi se shenja më jobesnike e horoskopit është peshku. Ato ndjekin impulset dhe duan të qëndrojnë me njerëz që kanë të njëjtin këndvështrim për gjërat.

Personat e lindur nën këtë shenjë, janë nën ndikimin e shtysave emocionale shumë të thella. Janë romantikë dhe ëndërrues. Nëse janë vërtet të dashuruar me partnerin që kanë në krah, nuk tradhtojnë.

Nëse nuk janë shumë të lidhur me personin me të cilin shoqërohen, mund të kenë më shumë se një marrëdhënie njëkohësisht, pa u zbuluar, pasi janë pak gënjeshtarë nga natyra.Pra këta njerëz janë jobesnikë, por vetëm nëse nuk janë totalisht të dashuruar me partnerin.

 

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Përfiton shifra marramendëse vetëm për të fjetur në hotel/ Njihuni me 25 vjeçarin milioner

Publikuar

-

Nga

Britaniku i cili është bërë i njohur tashmë për udhëtimet e tij luksoze, Aleks Shanon,  duket se ka një nga punët më të bukura, atë të udhëtimeve dhe fjetjes në hotelet më luksoze të botës.

Edhe pse nuk është milioner, ai jeton si i tillë dhe madje paguhet. Ai shkon të flejë nëpër hotele luksoze, që të bëjë një vlerësim të shërbimit të produkteve të tyre më cilësore.

Ai thotë se vetëm nga kjo punë ka fituar rreth 55 mijë dollarë për një vit e gjysmë, dhe hotelet i kanë ofruar shërbimin maksimal.

LEXO TE PLOTE