Connect with Us

Të vjen turp nga familja/Atherë të vjen turp edhe nga vetja

Kuriozitete

Të vjen turp nga familja/Atherë të vjen turp edhe nga vetja

Publikuar

-

vajze e turperuar

Nëse turpërohesh nga familja jote, mund të kesh ende probleme të pa zgjidhura me ta. Këto probleme lindin zakonisht në periudhën e adoleshencës, koha kur fillon të formohet karakteri dhe syri kritik.

Le të themi që turpi është një ndjesi që ka si pikë referimi mënyrën se si e shohin të tjerët diçka. Ne ndjejmë turp kur një aspekt i jetës sonë, për të cilin kemi rezerva del në sipërfaqe. Mënyra se si e shohin të tjerët këtë është në qendër të çdo gjëje.

Kur turpërohesh nga familja është e njëjta gjë, si të turpërohesh nga vetja. Njerëzimi është një pemë e madhe, ti je thjesht një gjethe, pa degën e pemës, që është familja nuk do të ekzistoje./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Surpriza me financat dhe karrierën/ Parashikimi i horoskopit për javën e fundit të muajit Shkurt

Publikuar

-

Nga

Dashi Nëse keni arritur ta mbani stresin në punë mënjanë, do të jeni në gjendje të shijoni një kohë të mirë në shtëpi dhe shëndeti juaj do të jetë optimal. Planetet kanë filluar të komplotojnë në favorin tuaj. Ju duhet ta mirëpresni këtë energji të gjallë. Mundohuni të mos ankoheni nëse gjërat bëhen të vështira […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE