Connect with Us

Ermonela Jaho merr një tjetër vlerësim nga mediat e huaja: Në skenë jep gjithçka që ka

Kryesore Show Biz

Ermonela Jaho merr një tjetër vlerësim nga mediat e huaja: Në skenë jep gjithçka që ka

Publikuar

-

ermonela jaho

Prestigjiozia “Financial Times” i ka dedikuar një hapësirë sopranos shqiptare Ermonela Jaho dhe lidhjes së saj me të famshmen “Traviata”.

“Kanë kaluar 25 vite që kur ‘Traviata’ e Richard Eyre është vënë për herë të parë në skenë. Që prej atëherë, çdo vit kjo vepër vjen në skenë ndryshe me këngëtarë e personazhe që mbajnë mbi shpatulla përgjegjësinë e kësaj vepre të madhe. Një ndër personazhet më të rregullta për interpretimin e saj është as më shumë e as më pak sesa shqiptarja Ermonela.”-shkruhet në median e famshme britanike.

Ndër të tjera aty thuhet se për herë të parë Ermonela e ka kënduar 10 vite më parë, së bashku me Jonas Kaufmann dhe Dmitri Hvorostovsky.

“Është e lehtë të kuptohet pse ka marrë ftesa të përsëritura. Në rastin e Jahos duhet të shtohet brishtësia. Butësia dhe zëri është veçori përcaktuese e performancës së saj, në rolin si Violeta.”

“Jaho jep gjithçka që ajo ka. Një larmi të jashtëzakonshme të këndimit të butë, intime, të ndjeshme, të ëmbël, shqetësuese, intensive dhe rezultati është një portret i thellë”,- shkruan “Financial Times” për artisten shqiptare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: