Connect with Us

Sfidat “e çmendura”, “Youtube” merr vendimin për ndalimin e videove “të rrezikshme”

Life Style

Sfidat “e çmendura”, “Youtube” merr vendimin për ndalimin e videove “të rrezikshme”

Publikuar

-

youtube video

Platforma e “Youtube” ka ndaluar klipet që përmbajnë “shaka” të rrezikshme, apo që të trazojnë emocionalisht.

Ky vendim ka ardhur pas disa të ashtuquajturave sfida, që në disa raste kanë rezultuar edhe me lëndime apo vdekje.

Faqja në pronësinë e Google, ku ndahen video, tha se materiale të tilla nuk kanë vend në Youtube. Sidoqoftë, kompania duket se nuk po ia del dot mbanë në zbatimin e rregullave ekzistuese mbi përmbajtjet e dëmshme.

Vënia në fuqi e rregullave të reja mbi “shakatë pa kripë”, siç mund të quhen, mund të rezultojë edhe më të vështira, kjo edhe falë paqartësisë në lidhje me atë që mund të konsiderohet e dëmshme apo jo.

Rregullat e reja vijnë si reagim ndaj disa sfidave apo shakave, që në rastin më të keq kanë qenë vdekjeprurëse. Në maj, një 20-vjeçare nga Minnesota u dënua me 6 muaj burg, pasi qëlloi për vdekje të dashurin, shkruan tch.

Çifti kishte shpresuar se videoja e tyre, në të cilën një enciklopedi do të ndalonte plumbin, do të bëhej virale në Youtube. Më e fundit është një sfidë e frymëzuar nga shfaqja e “Netflix”-it, “Birdbox”, në të cilën mund të bësh aktivitete të ndryshme, përfshirë drejtimin e makinës me sytë mbyllur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: