Connect with Us

Ngrini sytë nga qielli sot në mbrëmje, spektakli është i garantuar!

Kuriozitete

Ngrini sytë nga qielli sot në mbrëmje, spektakli është i garantuar!

Publikuar

-

eklpis hene

Në mbrëmjen midis 20-21 janarit ngrini sytë nga qielli!

Një fenomen i jashtëzakonshëm i njohur si “Hëna e kuqe” do të shfaqet në qiell.

Dukuria e rrallë, “Hëna e përgjakur” quhet ndryshe edhe “Hëna e ujqërve” apo “Super-hëna”.

 

Kur hëna e re përkon me pikën më të afërt të Tokës zmadhohet në përmasa dhe merr emërtimin “e përgjakur“ për shkak të eklipsit të diellit.

Ngjarja qiellore pritet të zgjasë 3 orë e gjysmë.

Sytë nga qielli, spektakli është i garantuar!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: