Connect with Us

Kjo është arsyeja e “frikshme” se përse nuk duhet të konsumoni shumë karrota gjatë një dite

Life Style

Kjo është arsyeja e “frikshme” se përse nuk duhet të konsumoni shumë karrota gjatë një dite

Publikuar

-

karrote ngrenie

Nëse do të konsumoni shumë karrota, lëkura juaj mund të marrë ngjyrë portokalli. E vështirë për t’u besuar, por sipas Universiteti të Kalifornisë Santa Barbara, kjo gjë ndodh me të vërtetë.

Sipas studimit të kryer së fundmi nga ky universitet fenomeni në fjalë quhet karotenemia.

Ngjyra portokalli vihet re më shumë tek pëllëmba e dorës dhe në shputën e këmbës, por që të ndodhë kjo duhet të hani shumë karrota gjatë ditës.

Sipas mjekëve, që kanë kryer studimin ky fenomen vihet re më shumë tek bebet.

Kjo gjë nuk duhet t’ju tremb në fakt sepse karrotat janë të mira për sytë, lëkurën dhe flokët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE