Connect with Us

Para se të ikë dimri, ky është kostumi “ikonë” që po veshin fashionistat shqiptare

Fashion

Para se të ikë dimri, ky është kostumi “ikonë” që po veshin fashionistat shqiptare

Publikuar

-

fashion dimer

Nëse ka një vend ku mund të drejtohemi për të parë trendet më të fundit të modës, ai është Instagrami.

Fashionistat na tregojnë përmes fotove, trendet më të fundit të veshjeve apo aksesorëve duke u bërë influencueset më të mëdha në zgjedhjet tona.

Dhe pikërisht në Instagram, pamë se fashionistat shqiptare janë fiksuar së fundi me një model dimëror kostumi me xhaketë dhe fund.

Ky model kostumi i ngjason kostumit tradicional të Chanel, i quajtur “Tweed”, që u bë shumë i famshëm dhe ikonë e shtëpisë së modës në Paris.

Në fillim ia pamë Liberta Spahiut kostumin shumëngjyrësh të punuar dhe me thekë, të cilin e kishte kombinuar më një aksesor modern, një kapelë kuqezi që i jepte kostumit një stil klasik.

Me pas të njëjtin kostum e veshi Ariana Fejzullahu, e cila solli versionin modern të tij me golf të zi, çizme të gjata lëkure që e bënin të dukej shumë seksi.

Dhe mbrëmë, Xhensila veshi të njëjtin model kostumi, duke na sjellë një version më sportiv me atletet Balenciaga dhe T Shirt-in e bardhë poshtë xhaketës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Ideali i bukurisë po ndryshon në vitin 2020/ Kopertinat e revistave të njohura e vërtetojnë këtë

Publikuar

-

Nga

Edicioni i shkurtit i  revistës Glamour u publikua me 11 kopertina. Gratë që më parë as nuk mund të ëndërronin të futeshin në kopertinën e parë të një reviste të modës disa vjet më parë, u bënë fytyrat e reja të  Glamour. Dhe guximi i tyre, tiparet unike dhe bukuria jo-moderne tani po pushtojnë rrjetet […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT-Evolucioni i lyerjes së flokëve dhe përdorimi i ngjyrave të ndezura

Publikuar

-

Nga

Për shekuj me radhë, boja e flokëve ka qenë thelbësore për të ndihmuar njerëzit të portretizojnë një imazh të caktuar për tu përshtatur me standardet e bukurisë së ditës ose për t’i zhdukur ato në mënyrë dramatike. Në Mesjetë në Evropë, lyerja e flokëve filloi të zhvendosej në një zakon kryesisht femëror. Ngjyrat e kuqe, […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Industria e modës i përgjigjet thirrjes për maska dhe pajisje mbrojtëse për të luftuar Covid-19

Publikuar

-

Nga

Me mbylljen e dyqaneve, dhe eventeve të ndryshme të modës pjesa më e madhe e shtëpive të modës po japin ndihmën e tyre për të luftuar coronavirusin. Tani, dizajnerët, etiketat luksoze dhe konglomeratet e modës janë të gjithë bashke për të ndihmuar në tejkalimin e mungesës së maskave dhe pajisjeve të tjera mbrojtëse personale (PPE) […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: