Connect with Us

Me një çmim që do t’ju lërë pa frymë, shitet apartamenti më i shtrenjtë në botë

Kuriozitete

Me një çmim që do t’ju lërë pa frymë, shitet apartamenti më i shtrenjtë në botë

Publikuar

-

Apartamenti më i shtrenjtë në historinë e botës është shitur për një çmim marramendës. Ajo ndodhej në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Mësohet se ky apartament ndodhet në zonën e Manhatanit dhe miliarderi Ken Griffin e bleu plot 238 milionë dollarë. Kjo është shifra më e lartë shpenzuar për blerjen e një shtëpie.

Prona që është blerë nga ky miliarder ka një pamje fantastike dhe ndodhet te ndërtesa “220 Central South Building”.

Apartamenti ka katër kate dhe ka pamje nga parku më i famshëm i Nju Jorkut, Central Park.

Kujtojmë këtu se 50-vjeçari Ken Griffin është themeluesi i fondit të investimeve “Citadel”, dhe kjo nuk është prona e vetme me çmim të çmendur që ka blerë këtë javë.

Të hënën e kaluar ai doli në lajme për blerjen e një shtëpie 124 milionëshe pranë pallatit Buckingham Palace, në Londër. E mesa duket miliarderi është i fiksuar të blejë shtëpi të shtrenjta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

FOTO- Oficeri i policisë gjen mënyrën e duhur për të përcjellë mesazhin “ Qëndro në shtëpi”

Publikuar

-

Nga

Ndërsa India po zbaton urdhrin e bllokimit të vendit për shkak të pandemisë globale, një oficer policie ka gjetur një mënyrë krijuese për të përcjellë mesazhin tek njerëzit që duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rajesh Babu, një inspektor policie në qytetin jugor të Chennai, ka vendosur një helmetë me formën e koronavirust të ndërtuar posaçërisht […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të përdorim mediat sociale në mënyrë pozitive gjatë pandemisë globale dhe vetë-izolimit

Publikuar

-

Nga

Në një kohë si kjo, media sociale mund të bëhet një shpatë me dy tehe. Nga njëra anë, ajo mund të jetë një burim jetësor i lidhjes, shkëmbimit të informacionit dhe bashkëveprimit shoqëror – e cila është më e rëndësishme se kurrë tani që shumica e ndërveprimeve tona fizike me miqtë dhe familjen tonë janë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Sapuni, “arma” më e fortë kundër Coronavirus

Publikuar

-

Nga

Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve me ujë dhe sapun. Mjekët dhe hulumtuesit jo vetëm mendojnë se kjo nuk është thjesht një masë higjienike bazike, por që kemi të bëjmë me një nga armët më efektive jo vetëm kundër koronavirusit, por edhe ndaj […]

LEXO TE PLOTE