Connect with Us

Apple ndryshon qëndrim, shpërblen dhjetë fotografitë më të mira të realizuara me iPhone

Life Style

Apple ndryshon qëndrim, shpërblen dhjetë fotografitë më të mira të realizuara me iPhone

Publikuar

-

Pasi fotografët, artistët dhe mediat që merren me teknologji, e vlerësuan si të padrejtë vendimin e Apple, që në garën ‘Shoot on iPhone” të mos paguajë asgjë për fituesit, kompania ka ndryshuar qëndrim.

Megjithëse konsideroi se ‘paratë nuk e shpaguajnë vlerën që ka fotografia’ Apple ka vendosur, që ta shpërblejë me para secilin fotograf, imazhi i së cilit zgjidhet më i miri dhe shfaqet në billbordet dhe reklamat e Apple.

Ende nuk është bërë e ditur se sa do të paguhen fotografët, por do të marrin shpërblim për aq herë sa fotografia e tyre shfrytëzohet dhe kohëzgjatjen që është në publik.

“Tipike e kompanive të mëdha, që kërkojnë kreativitet maksimal, ndërsa ofrojnë promovim në këmbim të pagesës, derisa të ardhurat e tyre janë të medha” ka qenë një prej kritikave më të mëdha, lidhur me qëndrimin e mëparshëm.

Ende nuk është dhënë ndonjë përgjigje nga zyrtarët e Apple.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Tendencat e fundit të modës/ Modelet e këpucëve që do t’iu duhen patjetër këtë sezon

Publikuar

-

Nga

Këpucët elegante të dimrit mund të duken si thjesht të bukura por jo të rehatshme. Kur temperaturat bien, ne nuk arrijmë të  veshim stileto sepse në një kohë me shi ose borë dhe në të ftohtë është e pamundur që me këto këpucë të ndjeni ngrohtësi.  Fatmirësisht stilistët kanë menduar dhe për në këtë dimër […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Në zemrën e tyre ka vetëm dashuri/ Zbuloni shenjat më të dashura të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Luani (23 korrik – 22 gusht) Si një Luan, ju jeni më romantiku nga të gjitha shenjat e zjarrit. Ju keni një zemër shumë të madhe që është plot pasion dhe dashuri. Ju gjithmonë shkoni për marrëdhënie afatgjata dhe kjo është arsyeja pse ju gjeni sukses në romancë shumë. Ju mund të perceptoheni si dikush […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

5 planetët që përcaktojnë personalitetin tuaj sipas astrologjisë/ Faktet më interesante rreth tyre

Publikuar

-

Nga

Dielli përfaqëson vetë-shprehjen dhe gjallërinë tuaj të vetëdijshme. Dielli përfaqëson energjinë mashkullore dhe hyjnore brenda secilit prej nesh. Dielli na jep forcën tonë dhe llojin e forcës që mbartim. Dielli është simbolik i zjarrit brenda dhe në varësi të shenjës që qëndron në këtë vend ju mund të ndesheni si një person i fortë dhe […]

LEXO TE PLOTE