Connect with Us

Arsyet pse burrat i stresojnë gratë më shumë se fëmijët

Fëmija

Arsyet pse burrat i stresojnë gratë më shumë se fëmijët

Publikuar

-

grate i streson burri

Ka katër motive, që tregojnë pse burrat i stresojnë gratë më shumë se fëmijët.

  • Burrat ndihmojnë pak në shtëpi
  • Burrat nuk komunikojnë
  • Burrat nënvlerësojnë ngarkesën që kanë gratë në shtëpi
  • Burrat nuk  i konsiderojnë nevojat e grave të tyre.

Në thelb të çdo problemi është mungesa e dialogut në çift. Pritet që gruaja të bëjë gjithnjë hapin e parë dhe kjo sjell futjen në një tunel pritshmërish dhe fustracionesh, të cilat nuk përfundojnë kurrë.

  • Nëse së fundmi ke hyrë në këtë tunel pakënaqësie dhe stresi kemi disa këshilla që bëjnë për ty.
  • Puno për të identifikuar faktorët që sjellin probleme mes teje dhe bashkëshortit, ose partnerit.
  • Mundohu të kuptosh se si je duke e kaluar stresin dhe mundohu të gjesh një mënyrë për të kaluar ditë jashtë shtëpisë. Mbase një natë jashtë me miqtë do të të ndihmonte që të qetësoheshe pak dhe që të mendoje në mënyrë më të kthjellët.

Mos ki turp, nëse ndjehesh e bllokuar në çdo anë, kërko ndihmë profesionale./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fëmija

Prindër mbani vesh/ Këto janë arsyet pse fëmijët nuk ju dëgjojnë

Publikuar

-

Nga

arsyet pse femijet nuk degjojne prinderit

Flisni shumë gjatë Gjatë një bisede me fëmijët duhet të konsideroni edhe moshën e tyre. Fjalët e komplikuara nuk mund të kuptohen prej tyre, ndaj dhe nuk do të arrijnë as të përqendrohen. Nëse ke kohë mendoje para atë që do të thuash dhe do ta kuptosh se sa e lehtë do të jetë që […]

LEXO TE PLOTE

Fëmija

Studimi/ Nënat “mbytëse” i bëjnë fëmijët më të suksesshëm

Publikuar

-

Nga

nenat kerkuese femije te suksesshem

Sipas një studimi të kryer në vendet e Amerikës Latine duke u marrë me studimin e sjelljes së adoleshentëve është arritur në përfundimin se nënat kërkuese bëjnë që fëmijët e tyre të bëhen më të suksesshëm. Kjo pasi nënat e tilla e mësojnë fëmijën me detyra dhe me afate. Një fëmijë i mësuar kështu që […]

LEXO TE PLOTE

Fëmija

Gjashtë vjeçari i verbër trondit rrjetin/Luan në piano këngën legjendare pa marrë asnjë ditë mësime

Publikuar

-

Nga

6 vjecari qe tronditi rrjetin

Tashmë i njohur edhe si “Mozarti i vogël, ai është duke habitur rrjetet sociale falë aftësisë së tij të jashtëzakonshme për të luajtur në piano Bohemian Rhapsody, me një siguri autoriale  të paimagjinueshme. Avett Ray, sipas së ëmës ka filluar të luajë pa bërë ende një vjeç. Një ditë ai ka shkuar vetë drejt pianos […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: