Connect with Us

Kjo është nëna me kancer që zgjodhi jetën e fëmijës që kishte në bark në vend të sajës

Kuriozitete

Kjo është nëna me kancer që zgjodhi jetën e fëmijës që kishte në bark në vend të sajës

Publikuar

-

Shikuesit e emisionit, Hospital në BBC 2 kanë mbetur të prekur nga historia e një pacienteje me kancer e cila zgjodhi jetën e fëmijës që kishte në bark në vend të sajës.

Në episodin e tretë të programit u tregua historia e një gruaje, e njohur vetëm si Kate, e cila mori vesh gjatë shtatzënisë se kanceri i gjirit i ishte kthyer dhe i ishte shpërndarë në kocka.

E vendosur mes radioterapisë dhe jetës së vajzës që mbante në bark, ajo vendosi që të çonte deri në fund shtatzëninë edhe pse kjo mund t’i kushtojë jetën.

Ndërkohë, teleshikuesit që ndoqën programin natën e së premtes e kanë quajtur Kate një nënë trime dhe inspiruese duke shtuar se historia i kishte bërë të qanin.

Një përdorues shkruante:

Sonte ne e kuptuan sesa e fuqishme mund të jetë dashuria e një nëne.”
Vajza erdhi në jetë me anë të një operacioni cezarian 6 javë përpara kohe, në mënyrë që e ëma mund të niste menjëherë trajtimin për kancerin.

Mjekët nuk e dinë edhe sa kohë mund t’i ketë mbetur, por ajo është e lumtur që u bë nënë për së dyti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: