Connect with Us

Po vjen Viti i Ri kinez: Ja si do të festohet në Tiranë

Life Style

Po vjen Viti i Ri kinez: Ja si do të festohet në Tiranë

Publikuar

-

Sheshi “Skënderbej” është pushtuar nga personazhet  karakteristike të kulturës kineze të cilat kanë surprizuar qytetarët.

Në  prag të festës së viti të ri kinez, Bashkia e Tiranës në bashkëpunim edhe me Ambasadën kineze kanë menduar  për të sjellë një atmosferë fantastike në shesh, ndërsa nuk do të  mungojë spektakli me drita dhe me muzikë karakteristike kineze. Viti i  ri kinez do të festohet në 1 shkurt.

Kalendari tradicional kinez, është  ndryshe nga ai Gregorian dhe data e kalimit nga viti i vjetër në të riun  mund të variojë midis 21 janarit dhe 19 shkurtit. Festimet zgjasin 15  ditë dhe përfundojnë me festën e fenerëve kur fëmijët kalojnë me dritat  shumëngjyrëshe në një paradë tradicionale që korrenspondon me hënën e  plotë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: