Connect with Us

Kishin 70 vite të martuar, ndërrojnë jetë duke mbajtur dorën e njëri-tjetrit

Kuriozitete

Kishin 70 vite të martuar, ndërrojnë jetë duke mbajtur dorën e njëri-tjetrit

Publikuar

-

Kjo është një nga historitë kur materializohet premtimi në altar, “derisa vdekja të na ndajë”. Në 92-vjeçar i quajtur Ernest Platell dhe bashkëshortja e tij 90- vjeçare, Norma June Platell, ndërruan jetë duke mbajtur dorën e njëri tjetrit.

Ata ishin vendosur në të njëjtin dhomë spitali dhe u ndanë nga jeta për punë minutash nga njëri tjetri. Mësohet se burri dhe gruaja ishin të martuar prej 70 vitesh.

 

Vajza e tyre, u shpreh se Norma June kishte shfaqur frymëmarrje të pazakontë dhe i ati ishte i shqetësuar. Kur infermierja hyri në dhomë, i gjeti të dy të vdekur.

Doktori nuk mund të identifikonte se kush ndërroi jetë i pari, pasi çertifikatat e tyre të vdekjes dhe minutazhi ishin të njëjta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: