Connect with Us

Shopenhauer/ABC-ja e lumturisë përcaktohet nga këto rregulla

Kuriozitete

Shopenhauer/ABC-ja e lumturisë përcaktohet nga këto rregulla

Publikuar

-

Cfare te mungon per te qene i lumtur

Shmang zilinë

Zilia është një nga ndjesitë më negative që mund të ketë njeriu. Ajo na mbyt zemrën dhe na bllokon gëzimin e të jetuarit. Kush është i përqendruar tek ajo që bëjnë të tjerët me jetën e tyre anashkalon jetën e tij.

Kënaqu me rezultatet

Bëhet fjalë që ne të impenjohemi maksimalisht në çdo veprim që bëjmë. Duhet ta dimë që çdo gjë varet nga ne dhe gjithmonë nëse punojmë ashtu siç duhet do të mund të arrijmë rezultatet e duhura.

Vlerëso atë që ke

Çdo ditë duhet të zgjohemi dhe të mendojmë për atë që kemi në jetë. Duhet të jemi mirënjohës për çdo ditë të jetës,për çatinë që kemi mbi kokë, për shtratin ku flemë si dhe për ushqimin që hamë. Kush vlerëson atë që ka pa qenë i babëzitur jeton më i lumtur se të tjerët./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: