Connect with Us

Dy këshilla  thelbësore për marrëdhëniet në shekullin e 21-të

Fëmija

Dy këshilla  thelbësore për marrëdhëniet në shekullin e 21-të

Publikuar

-

keshilla marredhenie

Mësoni të doni dhe respektoni heshtjen e partnerit

Nuk mund ta duam heshtjen, sidomos atë të tjetrit, gjithsesi duhet të mësohemi. Ne duam gjithmonë duam zhurmë dhe fishekzjarre, por harrojmë se jeta ka dhe pamje të tjera, mbase më pak të ndriçuara. Komunikimi  është thelbësor në  marrëdhëniet e qendruesheme , por herë pas here është e nevojshme edhe ndonjë pauzë produktive.

Mos lejoni që gjërat e vogla  të shkatërrojnë çdo gjë

Me kalimin e kohës edhe problemet më të vogla,si ushqimi i fëmijëve mund të bëhen shkas për lindjen e konflikteve më të mëdha. Ajo që bëjnë shpesh gabim çiftet e reja është anashkalimi i këtyre konflikteve,kjo bën që konflikti të mbetet në heshtje dhe të akumulohet inati,duke ndodhur kjo në momentin e përballjes, partnerët mund t’i thonë njëri-tjetrit fjalë të rënda,të cilat mund ta shkatërrrojnë marrëdhënien për gjithmonë./CNA.al

 

 

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Fëmija

Prindër mbani vesh/ Këto janë arsyet pse fëmijët nuk ju dëgjojnë

Publikuar

-

Nga

arsyet pse femijet nuk degjojne prinderit

Flisni shumë gjatë Gjatë një bisede me fëmijët duhet të konsideroni edhe moshën e tyre. Fjalët e komplikuara nuk mund të kuptohen prej tyre, ndaj dhe nuk do të arrijnë as të përqendrohen. Nëse ke kohë mendoje para atë që do të thuash dhe do ta kuptosh se sa e lehtë do të jetë që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fëmija

Studimi/ Nënat “mbytëse” i bëjnë fëmijët më të suksesshëm

Publikuar

-

Nga

nenat kerkuese femije te suksesshem

Sipas një studimi të kryer në vendet e Amerikës Latine duke u marrë me studimin e sjelljes së adoleshentëve është arritur në përfundimin se nënat kërkuese bëjnë që fëmijët e tyre të bëhen më të suksesshëm. Kjo pasi nënat e tilla e mësojnë fëmijën me detyra dhe me afate. Një fëmijë i mësuar kështu që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Fëmija

Gjashtë vjeçari i verbër trondit rrjetin/Luan në piano këngën legjendare pa marrë asnjë ditë mësime

Publikuar

-

Nga

6 vjecari qe tronditi rrjetin

Tashmë i njohur edhe si “Mozarti i vogël, ai është duke habitur rrjetet sociale falë aftësisë së tij të jashtëzakonshme për të luajtur në piano Bohemian Rhapsody, me një siguri autoriale  të paimagjinueshme. Avett Ray, sipas së ëmës ka filluar të luajë pa bërë ende një vjeç. Një ditë ai ka shkuar vetë drejt pianos […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: