Connect with Us

I pyetën fëmijët e sëmurë me kancer  për vlerën e jetës/Përgjigjet do t’ju bëjnë të qani

Kuriozitete

I pyetën fëmijët e sëmurë me kancer  për vlerën e jetës/Përgjigjet do t’ju bëjnë të qani

Publikuar

-

vlera e jetes

Interneti nuk është jetë.Asnjë prej fëmijëve të sëmurë nuk tha që dëshironte të kalonte më shumë kohë duke ndjenjtur në rrjetet sociale,apo duke luajtur videolojra.

Kafshët përmirësojnë jetën tonë. Shumë nga fëmijët folën për kafshët e tyre shtëpiake me një buzëqeshje në fytyrë. Ata thonin se i kishin shumë dëshirë që të qendronin në shoqërinë e qenushave apo maceve të tyre, pasi kjo gjë i bënte të ndjeheshin shumë më mirë.

Prindërit janë gjithçka për fëmijën. Shumë pacientë të vegjël kanë shprehur dëshirën që të jetojnë sa më gjatë në mënyrë që të mos shohin prindërit e tyre duke vuajtur./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: