Connect with Us

Këto  shenja të zodiakut e kanë “punën pisk” në dashuri

Kuriozitete

Këto  shenja të zodiakut e kanë “punën pisk” në dashuri

Publikuar

-

llojet e dashurise

Virgjëresha

Ata janë shumë të pavarur nga natyra, kështu që   nuk është se i preferojnë shumë marrëdhënet, ideja është që nuk  u pëlqen të ndajnë lirinë e tyre me dikë tjetër.

Duke njohur mirë të lindurit nën shenjën e Virgjëreshës na duhet të themi se ata e kanë pak të vështirë që të krijojnë lidhje, pasi nuk i besojnë dot çdokujt. Kanë një lloj muri mbrojtës që i bën t’i qendrojnë larg njerëzve dhe të mos lidhen emocionalisht me ta.

Akrepi

Akrepët kanë një problem që lidhet me  pasigurinë, ndaj dhe  përballen me vështirësi serioze në  gjetjen e personit me të cilin do të kalojnë një lidhje romantike. Akrepi  përballet me një seri betejash brenda vetes edhe kur janë me dikë  tjetër, ata kanë nevojë të kontrollojnë  mendimet negative që janë formuar në mendjet e tyre.

Për shkak se  nuk e ndiejnë se janë  mjaftueshëm, ata shpesh  shkatërrojnë marrëdhëniet e tyre. Shpesh duken të shqetësuar dhe të pakontrollueshëm ,por  kanë nevojë vetëm për t’u çliruar nga traumat e kaluara, për të hapur zemrën për të dashur sërish.

Shigjetari

Shigjetarët  janë aventurierë . Duan të jenë në lëvizje dhe  duan të jetojnë lirinë në çdo mënyrë të mundshme . Kjo karakteristikë e tyre nuk është gjithnjë e mirëpritur kur bëhet fjalë për lidhje serioze.

Ata e vënë lumturinë e tyre në vend  të parë dhe e dinë që  nëse një person i do dhe i beson vërtet do t’i pranojë ashtu siç janë./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: