Connect with Us

Valët e veçanta të trurit që na lidhin me të tjerët/ Si funksionojn telepatia

Kuriozitete

Valët e veçanta të trurit që na lidhin me të tjerët/ Si funksionojn telepatia

Publikuar

-

telepatia

Kur mendon për dikë, dërgon në univers valë me një frekuencë të veçantë. Këto valë mund të ndjehen në distanca të largëta dhe mund të prekin personin tjetër duke i transmetuar emocionet tona.

Nëse me një lidhje të fortë emocionale dhe mendore me dikë është e mundur që ai njeri të perceptojë dhe të ndjejë emocionet e tua, qoftë dhe në largësi.

Telepatia është shumë e rëndësishme për të thyer barrierat gjeografike. Nuk ka limite. Personi tjetër mund të jetë i mbyllur në qelë, por mendja jote mund ta arrijë përmes telepatisë.

Përmes telepatisë mund të përcjellim dashuri, kujdes dhe  ide.

Teleptatia shpjegon pse ndjehemi mirë dhe krejt papritur ndjehemi keq, sikur të ishtë duke ndodhur diçka. Kjo ndodh pasi ne arrijmë të ndjejmë emocionet e një njeriu shumë të dashur për ne përmes valëve që përcillen në univers./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: