Connect with Us

“Më merrej fryma, më vinte për të qarë”- Bora Zemani tregon prapaskenat e Këngës Magjike

Kryesore Show Biz

“Më merrej fryma, më vinte për të qarë”- Bora Zemani tregon prapaskenat e Këngës Magjike

Publikuar

-

Hera e fundit që e pamë në ekran, për Bora Zemanin ishte bashkëprezantimi i “Kënga Magjike” së bashku me Ardit Gjebrean. Në një intervistë për revistën Class, ajo ka rrëfyer për emocionet dhe prapaskenat e gjithçkaje që pamë. Bora tregoi se kishte emocione, por ishte pikërisht kjo e bukura dhe adrenalina e spektaklit.

“Meqënëse po flisnim më lart për emocionet, po ju tregoj ato që përjetova pak sekonda përpara daljes sime të parë në skenë. U bllokova terësisht. Nuk kujtoja asnjë fjalë nga teksti, më merrej fryma, më vinte për të qarë. Kisha vetëm një dëshirë të madhe t’ia mbathja më të katërta. Ishte një nga vajzat e stafit, Andeta, që më mbate duart dhe me qetësonte me fjalë të mira. M’u desh edhe një e shtyrë e fundit për të dalë në skenë dhe për ta shijuar më pas të gjithë atë eksperiencë.”- është shprehur ajo.

Ndërkohë përsa i përket këngës dhe performancës që pamë në skenë, Bora ka treguar se ishte një pjesë që e shijoi:

“Ishte edhe kjo një pjesë që nuk e kisha bërë prej kohësh dhe e shijova shumë. Më ktheu edhe njëherë në fillimet e mia, sepse dalja e parë për mua në skenë ka qenë si këngëtare. Dhe me këmbënguljen e njerëzve që kam afër, besoj do të bëj diçka së shpejti. Diçka e menduar në formën e një projekti me Bojken Lako, por nuk po zbuloj më tepër pa u konkretizuar gjërat.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: