Connect with Us

Sa shumë meshkuj e sa pak burra/ Ja si të dalloni një burrë të vërtetë

Femra

Sa shumë meshkuj e sa pak burra/ Ja si të dalloni një burrë të vërtetë

Publikuar

-

burre i vertete

Burrat e vërtetë e dinë se  çfarë duan
Burrat e vërtetë e dinë se dashuria është ndjenia më e fortë në univers. Ai e di që në mënyrë që të gjejë dashurinë duhet të rrijë me dikë që është shoqja e tij si dhe partnerja e tij. Kjo lloj lidhje është baza për një marrdhënie të fortë e të qendrueshme.

Ai të do me të gjitha defektet e tua
Një burrë i vërtetë e di që vajza perfekte nuk ekziston. Ai e di që ti ke të meta dhe të do për atë që je. Ai do ti pranojë ato dhe do të dojë më shumë se botën, nuk do të refuzojë dhe nuk do të kërkojë dikë tjetër.

Ai të mbështet
Një burrë i vërtetë nuk do të largohet në problemin e parë që do të shfaqet. Ai e di faktin se jeta ka ulje ngritje dhe të gjithë vuajnë, por nëse ti e ndan problemin me të ai do të ndihmojë të ndjehesh më mirë. Burrat e vërtetë do të ndihmojnë të ndjehesh më mirë si dhe do të qendrojnë gjithmonë pranë.

Ai të thotë se je gjëja më e mirë që i ka ndodhur
Ai e di që ti je gjëja më e mirë që i ka ndodhur. Ai do të bëjë të lumtur dhe do të japë më të mirën e tij që ti të jesh e qeshur gjithmonë. Ai nuk do të lëndojë kurrë si dhe do të bëjë ta vlerësosh më shumë veten./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit

Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit.

Hiq makeup-in para se të flesh

Pjesa më e madhe e grave bën tualet çdo ditë, kjo bën pjesë në normalitetin e tyre. Ka rëndësi që çdo natë para se të bini në gjumë të hiqni tualetin. Kjo duhet bërë për të çliruar poret dhe për t’i dhënë mundësi atyre që të marrin oksigjen.  Gjithashtu nëse qendroni për shumë kohë me makeup në fytyrë nga bllokimi i poreve mund t’ju krijohen akne, apo puçra.

Të qendrosh e hidratuar

Hidratimi gjatë ditës ndihmon në uljen e fryrjes si dhe në eleminimin e toksinave në trup.  Kjo bën që edhe lëkura të duket më e butë si dhe të jetë më e shëndetshme.  Të pish ujë rregullisht gjatë ditës është një këshillë që mjekët dhe estetistët e japin me shumë entuziazëm. Kjo jo vetëm për shëndetin e lëkurës, por edhe për shëndetin e përgjithshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre.

Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë e partnerëve.

Të të shohin teksa bën seks është eksituese për gratë dhe bën pjesë në fantazitë më të gjalla të grave. Në vendin e parë të sipas studimeve është fantazia e grave për të bërë seks në publik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje

Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo diçka.

Buzëqeshja

Një grua me klas është e qeshur dhe  e njeh mirë vlerën e një buzëqeshje. Vështirë ta shohësh atë të acaruar apo të vrenjtur. Ajo e di mirë që buzëqeshja është çelësi më i mirë për të dalë nga situatat e sikletshme.

Aroma

Cilido qoftë stili i saj, një grua me klas di që t’i përshtasë edhe aromën në mënyrë perfekte. Ato më romantiket zgjedhin aroma lulesh, ndërsa gratë më të forta zgjedhin aroma më karakteristike.  Çdo grua me klas ka një aromë të vetën e cila e dallon nga gratë e tjera./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: