Connect with Us

Apple së shpejti do të nxjerrë në treg një produkt të ri

Life Style

Apple së shpejti do të nxjerrë në treg një produkt të ri

Publikuar

-

Kompania e madhe e pajisjeve teknologjike, Apple goditi në shenjë me kufjet wireless. AirPods, siç quhen, janë ndër produktet më të shitura të kompanisë. Pavarësisht çmimit të kripur për një palë kufje që shkon rreth 20,000 lekë, shumë blerës i kanë bërë të tyret. Një pjesë akoma më e madhe po kursejnë apo e kanë në listën e dëshirave për t’i blerë.

Kufjet u rritën në famë fundvitin e 2018-ës, edhe për shkak të memeve që qarkullonin në internet për vetë produktin dhe për personat që i zotëronin. Por AirPods-at origjinalë dolën në treg në vitin 2016 për herë të parë. Si çdo produkt Apple, ka ardhur koha edhe që AirPods të përditësohen ose të zëvendësohen me produkte më të avancuara dhe me opsione të reja.

Pra, kur do të lançojë Apple diçka të re?

DigiTimes ka parashikuar që AirPods-at e rinj do të dalin në treg më shpejt se ç’mendoni. Pritet që pajisjet e reja të prezantohen e të dalin në shitje në krye të vitit 2019. Sigurisht, do të vijnë me opsione të reja shtesë. Por çfarë do të kenë ndryshe AirPods-at e rinj?
Apple lançoi iOS 12.2 javën që shkoi, por është ende në fazën testuese. Në përditësimin më të fundit, kur të jetë i disponueshëm për zotëruesit e celularëve Apple, një menu rregulluese do të shfaqet kur AirPods të lidhen me iPhone-n tuaj. Në një dritare të re që do të shfaqet në ekranet tuaja, ju mund ta aktivizoni Sirin me anë të kufjeve tuaja wireless.

Me pak fjalë, ju mund ta aksesoni e ta përdorni Sirin pa qenë nevoja të prekni kufjet apo të nxirrni celularin nga xhepi. Mjafton të thoni “Hey Siri” dhe jeni në rregull. Por mos u shqetësoni, AirPods-at e rinj do të binden vetëm me komandin e zërit të përdoruesit. Njerëzit e tjerë nuk do të munden të aktivzojnë asistentin tuaj.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Asu pi alkool në sy të Ojky dhe përfundon në komisariat/ Ja çfarë do të ndoshë nesër në serialin “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Asu pi alkool në prani të Ojkysë. Ojky i vë kusht Asusë që të lërë alkoolin. Demir bëhet merak pasi Asu nuk e hap telefonin. Asu kërkon të shkojë disko me Ojkynë por rojet e sigurisë nuk e lejojnë. Asu zihet me ta dhe padashje lëndon Ojkynë. Asu përfundon në komisariat. Ojkysë i vjen keq […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Përballje mes “Luanësh”/ Të mirat dhe të këqijat që mund të sjellë bashkimi i këtyre dy shenjave të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Lidhja e një burri Luan dhe një Grua Luan Fotografoni një luan dhe një luaneshë në xhungël. Krijesa të bukura, të forta dhe të mrekullueshme të guximshme. Ata janë me të vërtetë të fuqishëm, por mund të korrin një çiftim shumë të rrezikshëm. Burri dhe gruaja Luan janë shumë me zemër të ngrohtë dhe të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Truri mund të tkurret nga stresi/ Vetëm ju e keni fuqinë ta ndaloni atë

Publikuar

-

Nga

“Ajo që nuk ju vret ju bën më të fortë” ka për qëllim t’ju motivojë, por kur bëhet fjalë për efektet e stresit në trurin tuaj, kjo nuk është aspak e vërtetë. Ju mund të mos zvarriteni nën tendosje, por fjalë për fjalë mund t’ju bëjë më të dobët . Shëndeti juaj është në rrezik […]

LEXO TE PLOTE