Connect with Us

Apple së shpejti do të nxjerrë në treg një produkt të ri

Life Style

Apple së shpejti do të nxjerrë në treg një produkt të ri

Publikuar

-

Kompania e madhe e pajisjeve teknologjike, Apple goditi në shenjë me kufjet wireless. AirPods, siç quhen, janë ndër produktet më të shitura të kompanisë. Pavarësisht çmimit të kripur për një palë kufje që shkon rreth 20,000 lekë, shumë blerës i kanë bërë të tyret. Një pjesë akoma më e madhe po kursejnë apo e kanë në listën e dëshirave për t’i blerë.

Kufjet u rritën në famë fundvitin e 2018-ës, edhe për shkak të memeve që qarkullonin në internet për vetë produktin dhe për personat që i zotëronin. Por AirPods-at origjinalë dolën në treg në vitin 2016 për herë të parë. Si çdo produkt Apple, ka ardhur koha edhe që AirPods të përditësohen ose të zëvendësohen me produkte më të avancuara dhe me opsione të reja.

Pra, kur do të lançojë Apple diçka të re?

DigiTimes ka parashikuar që AirPods-at e rinj do të dalin në treg më shpejt se ç’mendoni. Pritet që pajisjet e reja të prezantohen e të dalin në shitje në krye të vitit 2019. Sigurisht, do të vijnë me opsione të reja shtesë. Por çfarë do të kenë ndryshe AirPods-at e rinj?
Apple lançoi iOS 12.2 javën që shkoi, por është ende në fazën testuese. Në përditësimin më të fundit, kur të jetë i disponueshëm për zotëruesit e celularëve Apple, një menu rregulluese do të shfaqet kur AirPods të lidhen me iPhone-n tuaj. Në një dritare të re që do të shfaqet në ekranet tuaja, ju mund ta aktivizoni Sirin me anë të kufjeve tuaja wireless.

Me pak fjalë, ju mund ta aksesoni e ta përdorni Sirin pa qenë nevoja të prekni kufjet apo të nxirrni celularin nga xhepi. Mjafton të thoni “Hey Siri” dhe jeni në rregull. Por mos u shqetësoni, AirPods-at e rinj do të binden vetëm me komandin e zërit të përdoruesit. Njerëzit e tjerë nuk do të munden të aktivzojnë asistentin tuaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: