Connect with Us

Raskapitja mendore/ Shenjat më të zakonshme të problemit që e fshehin të gjithë

Kuriozitete

Raskapitja mendore/ Shenjat më të zakonshme të problemit që e fshehin të gjithë

Publikuar

-

raskapitje mendore shenjat

Truri juaj është i mbingarkuar!

Merrni pak kohë për të qëndruar vetëm dhe në heshtje. Ky moment i heshtjes mund të jetë ajo që ju duhet të bëni për të rinisur komunikimin të tjerët.

I harron gjërat

Duhet të shkoje në atë darkë që të ftuan që mbrëmë. Keni harruar plotësisht ftesën e mikut tuaj. Ju nuk e mbani mend pse keni shkuar në atë dyqan. Këto janë shenja të qarta që keni shumë gjëra për të bërë.

Bëni një listë të gjërave që duhet të bëni çdo ditë. Truri juaj i ruan gjërat më mirë, nëse i shkruani ato. Mundesh pastaj, për habinë tuaj të madhe, që të mos i harroni gjërat sërish.

Ju jeni të lodhur fizikisht pa arsye

Ju keni fjetur shumë, por ndiheni të lodhur plotësisht. Ndjeni sikur nuk mund të lëvizni një muskul. Është ndoshta një shenjë tjetër që truri juaj është në “i mbingarkuar”. Shëndeti juaj fizik ka shumë të bëjë me atë që po ju ndodh mendërisht. Kur ulni ritmin mendor, trupi juaj punon si duhet. Nëse jeni duke përjetuar simptoma fizike të pashpjegueshme, mendja juaj mund të jetë fajtore.

Mundohuni të jeni të vetëdijshëm për çdo moment. Mbyllni sytë dhe merrni frymë thellë. Duke qenë i vetëdijshëm, trupi juaj mund të jetë më i përgjegjshëm.

Nuk mund as të mendoni

Ju jeni në punë dhe mendja juaj nuk punon. Truri juaj ka ndërprerë lidhjen siç duhet. Mendja juaj është si një kompjuter që është bllokuar. Kjo do të thotë që ju keni kaluar kufijtë e mbretërisë së lodhur mendërisht./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Surpriza me financat dhe karrierën/ Parashikimi i horoskopit për javën e fundit të muajit Shkurt

Publikuar

-

Nga

Dashi Nëse keni arritur ta mbani stresin në punë mënjanë, do të jeni në gjendje të shijoni një kohë të mirë në shtëpi dhe shëndeti juaj do të jetë optimal. Planetet kanë filluar të komplotojnë në favorin tuaj. Ju duhet ta mirëpresni këtë energji të gjallë. Mundohuni të mos ankoheni nëse gjërat bëhen të vështira […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE