Connect with Us

Sa më larg të jetë e mundur/ Mos dilni kurrë me njerëz të tillë

Femra

Sa më larg të jetë e mundur/ Mos dilni kurrë me njerëz të tillë

Publikuar

-

manipulim sjellje e rrezikshme

Manipuluesi

Këta persona janë të sukesshëm në atë që bëjnë, janë aq të aftë sa që ti as që do ta ndjesh që janë duke të manipuluar. Për ndonjë arsye që nuk dihet ende diçka është e fikur tek ta. Gjithsesi nuk mund të ta hedhin për shumë gjatë pasi instinkti juaj do ta ndjejë që diçka nuk shkon me ta. Objektivi i tyre është që të hyjnë në jetën tuaj, të fitojnë besimin tuaj dhe më pas t’ju përdorin si të dëshirojnë.

Tallësi

Emri e thotë të gjithën. Tallësit e gjejnë gjithnjë një arsye për të marrë kënaqësi nga vuajtja e të tjerëve. Atyre u pëlqen që të ofendojnë dhe të ulin të tjerët. Duke ofenduar të tjerët fitojnë një ndjesi vetëkënaqësie dhe mendojnë se kanë bërë diçka të mirë. E vetmja mënyrë për të duruar këta persona është mos ta marrësh personalisht çfarë bëjnë apo çfarë thonë.

Egoisti

Një egoist do të dalë me ty thjesht për të shfaqur imazhin që ka për veten. Duan që të tjerët ti shohin si persona të rëndësishëm. Nëse takimet me ty do ta ndihmojnë që të përmirësojë situatën e tij do të të ngjitet nga pas derisa të vendosë që shoqëria juaj nuk i ushqen më egon.
Në të vërtetë nuk janë të interesuar për shoqëri, i intereson thjesht që të përmirësojnë identitetin e tyre nëpërmjet shoqërisë./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit

Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit.

Hiq makeup-in para se të flesh

Pjesa më e madhe e grave bën tualet çdo ditë, kjo bën pjesë në normalitetin e tyre. Ka rëndësi që çdo natë para se të bini në gjumë të hiqni tualetin. Kjo duhet bërë për të çliruar poret dhe për t’i dhënë mundësi atyre që të marrin oksigjen.  Gjithashtu nëse qendroni për shumë kohë me makeup në fytyrë nga bllokimi i poreve mund t’ju krijohen akne, apo puçra.

Të qendrosh e hidratuar

Hidratimi gjatë ditës ndihmon në uljen e fryrjes si dhe në eleminimin e toksinave në trup.  Kjo bën që edhe lëkura të duket më e butë si dhe të jetë më e shëndetshme.  Të pish ujë rregullisht gjatë ditës është një këshillë që mjekët dhe estetistët e japin me shumë entuziazëm. Kjo jo vetëm për shëndetin e lëkurës, por edhe për shëndetin e përgjithshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre.

Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë e partnerëve.

Të të shohin teksa bën seks është eksituese për gratë dhe bën pjesë në fantazitë më të gjalla të grave. Në vendin e parë të sipas studimeve është fantazia e grave për të bërë seks në publik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje

Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo diçka.

Buzëqeshja

Një grua me klas është e qeshur dhe  e njeh mirë vlerën e një buzëqeshje. Vështirë ta shohësh atë të acaruar apo të vrenjtur. Ajo e di mirë që buzëqeshja është çelësi më i mirë për të dalë nga situatat e sikletshme.

Aroma

Cilido qoftë stili i saj, një grua me klas di që t’i përshtasë edhe aromën në mënyrë perfekte. Ato më romantiket zgjedhin aroma lulesh, ndërsa gratë më të forta zgjedhin aroma më karakteristike.  Çdo grua me klas ka një aromë të vetën e cila e dallon nga gratë e tjera./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: