Connect with Us

Receta natyrale me uthull molle për trajtimin e thembrave të çara

Kuriozitete

Receta natyrale me uthull molle për trajtimin e thembrave të çara

Publikuar

-

uthulla e molles per kembet

Uthulla e mollës sjell shumë përfitime për këmbët tona. Gjatë ditës këmbët janë të mbuluara, shumicën e kohës me çorape dhe këpucë, pra krijojnë mikrobe. Veç kësaj, këmbët tona nuk marrin oksigjen mjaftueshëm, gjë e cila shpie në tharje të lëkurës. Uthulla e mollës ndihmon për largimin e mikrobeve, zbutjen e lëkurës dhe largimin e aromës së keqe të këmbëve.

Çfarë duhet të bëni?

  • Mbushni një enë me ujë të ngrohtë dhe uthull molle (proporcioni 4 me 1)
  • Zhytni këmbët aty për 20 minuta
  • Pasi t’i largoni këmbët, me lehtësi pastroni thembrat me një limë

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Zgjidhni një nga kartat e Mandalës për të zbuluar aspekte të mahnitshme të jetës suaj

Publikuar

-

Nga

Mandalat janë shumë tërheqëse për tu parë për shkak të shumë ngjyrave dhe formave të tyre. Ata mund të na ndihmojnë të qëndrojmë të qetë dhe të ndjekim jetën tonë me vetëdije. Testi i sotëm tregon një aspekt tjetër të mandalave: ai i vetë-zbulimit. Në foton më lart, ne paraqesim tre karta të ndara, secila përfaqëson […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Kuptimi shpirtëror i Kryqit Egjiptian Ankh/ Cilat janë fuqitë dhe mesazhi që ai përcjell tek ne

Publikuar

-

Nga

Kryqi egjiptian Ankh është një simbol egjiptian me një kuptim të kodifikuar. Ekzistojnë dëshmi të shumta për atë që do të thotë metaforikisht. Shumë njerëz tërhiqen nga kryqi egjiptian Ankh, i cili thuhet se përfaqëson vetë krijimin e jetës. Në këtë artikull ne do të zbulojmë kuptimin e tij. Simbolet e së vërtetës: Ndërsa e dimë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

10 hile psikologjike për intervistat në punë që mund t’i bëjnë punëdhënësit të “luftojnë” për ju

Publikuar

-

Nga

Aftësia për të paraqitur veten siç duhet është një aftësi e rëndësishme, veçanërisht gjatë një interviste pune. Kjo për shkak se rekrutuesit jo vetëm që marrin parasysh profesionalizmin dhe përvojën tuaj, por edhe nivelin e besimit tuaj, sa mirë flisni dhe shumë gjëra të tjera. Sidoqoftë, përveç aftësive tuaja, ekzistojnë edhe disa teknika psikologjike që mund […]

LEXO TE PLOTE