Connect with Us

Receta natyrale me uthull molle për trajtimin e thembrave të çara

Kuriozitete

Receta natyrale me uthull molle për trajtimin e thembrave të çara

Publikuar

-

uthulla e molles per kembet

Uthulla e mollës sjell shumë përfitime për këmbët tona. Gjatë ditës këmbët janë të mbuluara, shumicën e kohës me çorape dhe këpucë, pra krijojnë mikrobe. Veç kësaj, këmbët tona nuk marrin oksigjen mjaftueshëm, gjë e cila shpie në tharje të lëkurës. Uthulla e mollës ndihmon për largimin e mikrobeve, zbutjen e lëkurës dhe largimin e aromës së keqe të këmbëve.

Çfarë duhet të bëni?

  • Mbushni një enë me ujë të ngrohtë dhe uthull molle (proporcioni 4 me 1)
  • Zhytni këmbët aty për 20 minuta
  • Pasi t’i largoni këmbët, me lehtësi pastroni thembrat me një limë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: