Connect with Us

Këto janë gabimet më të zakonshme që bëjmë me flokët

Kuriozitete

Këto janë gabimet më të zakonshme që bëjmë me flokët

Publikuar

-

floke

Të flesh me flokët e lagur

Sa herë që bën dush para se të flesh kujdesu që të heqësh ujin e tepërt para se të shkosh të flesh. Flokët e lagur janë shumë më delikatë dhe duke lëvizur natën rrezikon ti dëmtosh.

Ti fërkosh me peshqir pas dushit

Nëse del nga dushi dhe fillon ti fërkosh flokët fort me peshqir, rrezikon të dëmtosh kutikulat dhe flokët do të digjen nga nxehtësia e forcës së fërmimit

Përdorimi i vajrave

Mos përdor vajra para se të përdorësh produkte të nxehta në flokë. Kujdesu që flokët ti kesh lagur pak, asnjëherë mos përdor vaj në flokë të thatë.

Shumë nxehtësi

Piastrat kanë opsione me anë të së cilave mund të rregullohet nxehtësia.Këto pajisje nuk duhet ta kalojnë temperaturën 120 gradë celcius. Nëse është e nevojshme që ti përdorni, provoni edhe versionat me temperatura të ulta./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: