Connect with Us

Gratë jetojnë më gjatë dhe më mirë/ Këto janë të mirat e të qenurit grua

Kuriozitete

Gratë jetojnë më gjatë dhe më mirë/ Këto janë të mirat e të qenurit grua

Publikuar

-

te mirat e te qenurit grua

E durojnë më shumë dhimbjen

Gratë lindin fëmijë si dhe përjetojnë ngjarje të tjera në jetë që tregojnë se kanë tolerancë më të madhe ndaj dhimbjes. Natyrëshëm ato e durojnë më shumë dhimbjen pasi lindin fëmijë. Gjithsesi gratë mund të durojnë më shumë edhe dhimbjet e tjera, si dhimbje dhëmbi, ose dhimbjet e shkaktuara nga traumat. Duke qenë se gratë kanë tolerancë më të madhe ndaj dhimbjes për to përdoren teknika dhe medikamente të ndryshme qetësimi.

Jetojnë më gjatë

Është e provuar statistikisht se shumica e grave jeton më gjatë se burrat. Pikë së pari kjo vjen sepse gratë kanë më pak mundësi për t’u aksidentuar në punë, gjithashtu gratë sëmuren më pak se burrat.

Kanë më shumë mundësi zgjedhje për veshjen

Kur vjen fjala tek moda gratë përfundimisht janë me fat. Burrat përgjithësisht nuk mund të veshin funde, ose fustane. Gratë kanë akses në shumë opsione sa i takon veshjes, ndaj dhe janë me fat.

Lindja e fëmijës

Vetëm gjysma e popullsisë ka “fuqinë” që të rrisë një qenie tjetër brenda trupit të saj. Kjo mrekulli është e mundur vetëm brenda trupit të një gruaje. Ato kanë privilegjin të quhen nëna, kjo është magjike./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Pamje mahnitëse/ 15 vendet më të vizituara nga turistët

Publikuar

-

Nga

Faqja e njohur Uber ka përpiluar një listë me 15 vendet më të vizituara nga amerikanët. Meksika është ajo që kryeson listën, opor në mesin e këtyre vendeve gjenden dhe 6 vende europiane. Kjo listë i përket raportit të këtij viti i cili është realizuar në bazë të dhënave në Data Baze. Për më tepër […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

E thonë psikologët: Bëni mirë të mos i puthni fëmijët në buzë/ Këto janë 3 arsyet e forta pse nuk duhet ta bëni këtë veprim

Publikuar

-

Nga

Kohë më parë Victoria Beckham postoi një foto të së bijës Brooklyn teksa puthte në buzë të atin, David Beckham. Ajo i uroi ditëlindjen në këtë mënyrë vazjës por rrjeti shpërtheu në kritika për të, duke thënë se nuk është aspak e hijshme dhe e shëndetshme për fëmijën. Në fakt këtë gjë e pohojnë dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

“Njerëzit mendonin se isha e adoptuar”/ Njihuni me dy binjaket më të çuditshme në botë

Publikuar

-

Nga

Motrat 20 vjeçare nga Mbretëria e Bashkuar kanë fituar famë falë dallimeve të tyre të habitshme. Edhe pse kanë të njëjtën datë lindjeje pamja e tyre nuk e tregon aspak faktin se janë motra, aq më pak binjake. Siç është raportuar nga Inside Edition mamaja e Marias dhe Lucit është nga Jamaica ndërsa babai i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Duart tuaja ndryshojnë ngjyrë nga i ftohti/ Ja çfarë paralajmëron kjo shenjë për shëndetin tuaj

Publikuar

-

Nga

Ju ka ndodhur që të dilni jashtë në një ditë të ftohtë dimri pa dorashka dhe me siguri gishtat tuaj kanë marrë një ngjyrë të zbehtë apo të bardhë. Kjo është diçka e zakonshme pasi kjo u ndodh shumë njerëzve, ku pas ngrohjes ata kthehen në ngjyrën normale. Por për disa njerëz kjo mund të […]

LEXO TE PLOTE