Connect with Us

Revista zvicerane ofendoi shqiptarët, Mozzik shpërthen dhe ka një mesazh për bashkëkombësit e tij

Kryesore Show Biz

Revista zvicerane ofendoi shqiptarët, Mozzik shpërthen dhe ka një mesazh për bashkëkombësit e tij

Publikuar

-

Një revistë zvicerane bëri një shkrim me nota fyese ndaj shqiptarëve, ndërsa artikulli u cilësua si racist.

Revista “Weltwoche” përmendte këngëtaren me prejardhje shqiptare, Loredana Zefin, e cilës është rritur në Zvicër.

Po deklarata që hapi më shumë debate ishte kjo: “Shqiptarët në botën e jashtme nuk e kanë të lehtë, sepse përherë maten me ata pjesëtarët e përhershëm të shtresës së ulët, që udhëtojnë me Mercedes të zi, kanë kafka të rrafshëta në pjesën e pasme dhe thonë fjali, të cilat janë aq të thjeshta sa kokat e tyre tullace. Ata mendojnë se janë njerëzit më ‘cool’ në botë, se vajzat presin vetëm ata dhe se një thikë thotë më shumë se 1000 fjalë”.

Pas kësaj nuk mund të mungonte reagimi i Mozzik, i cili shprehet krenar për prejardhjen e tij dhe se muzika e tij ka gjetur mbështetje të gjerë edhe në Gjermani.

“Më parë… krenar që jam shqiptar. Pastaj edhe në shtetin gjerman nuk po më mungon përkrahja, së bashku me gruan Loredanën kapëm vendin e dytë në të gjithë Gjermaninë për shitjen e këngës ‘Romeo & Juliet’. Pafsha gjithmonë shqiptarë duke ia mjelë c*** Europës”, shkruan në postimin e tij reperi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: