Connect with Us

Shenjat e heshtjes vrastare së kancerit të stomakut

Life Style

Shenjat e heshtjes vrastare së kancerit të stomakut

Publikuar

-

kanceri i stomakut

Keni ndryshime të menjëhershme të oreksit.

Je i uritur kur ulesh për të ngrëmë, por pas disa kafshatash ju ik oreksi dhe ushqimi ju shkakton të përziera. Kjo mund të jetë shenjë e kancerit të stomakut.

Humbje të pashpjegueshme në peshë

Shumë sëmundje lidhen me humbjen e peshës ndër to edhe kanceri i stomakut. Nëse jeni duke humbur peshë dhe nuk jeni në dietë duhet ta merrni seriozisht dhe të shkoni sa më shpejt tek mjeku.

Diarre ose kapsllëk

Është e qartë që një kancer që rritet në stomakun tuaj do të ndikojë në gjithë sistemin e tretjes. Këto simptoma nuk janë të lidhura direkt me kancerin e stomakut, por gjithsesi bëni mirë që të shkoni tek mjeku për siguri./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Nga

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni. Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Partnerë perfekt/ 7 arsyet pse meshkujt gjermanë janë idealët për vajzat

Publikuar

-

Nga

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, trup i gjatë dhe një stil të bukur veshje  janë disa prej tipareve që gratë shikojnë dhe pëlqejnë tek një mashkull. Por më e rëndësishmja, dëshirojnë dikë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Janë gati të nisin një jetë të re/ Këto janë shenjat më aventureske të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Shigjetari Shigjetari e adhuron të vizitojë vende të reja dhe të përjetojë eksperienca të reja. E jetojnë jetën si të ishte dita e fundit. Të vizitosh vende të reja për ta do të thotë të testosh durimin dhe kjo u vlen në jetën e tyre. Binjakët Do të sillte shumë përfitime në jetën e binjakëve […]

LEXO TE PLOTE