Connect with Us

 Studimi/ Nënat me dy fëmijë janë më të stresuara se nënat me tre fëmijë

Kuriozitete

 Studimi/ Nënat me dy fëmijë janë më të stresuara se nënat me tre fëmijë

Publikuar

-

nenat me tre femije kane me pak stres

Sipas një studimi të bërë në shtetet e Bashkuara, pasi janë studiuar rreth 7164 nëna, rezultatet kanë dalë në përfundimin se nënat me tre fëmijë janë më pak të stresuara se nënat me me një ose dy fëmijë.

Psikiatrja Janet Taylor, ka thënë se në ditët e sotme nënat janë zakonisht më të qeta pas lindjes së fëmijës së tretë. Kjo ndodh pasi tashmë ajo ka marrë mjaftueshëm eksperiencë dhe nuk ka më frikën që kanë nënat e reja.

Ky shpjegim duket mëse logjik. Në fund të ditës një nënë me tre fëmijë nuk ka aspak kohë për t’u stresuar, ajo duhet të jetë gjithnjë e fortë dhe e qetë në mënyrë që të përballojë situatat në mënyrën më të mirë të mundshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE