Connect with Us

Pasi Kevin Hart hoqi dorë nga Oscar, zbulohet lista e të gjithë prezantuesve

Kryesore Show Biz

Pasi Kevin Hart hoqi dorë nga Oscar, zbulohet lista e të gjithë prezantuesve

Publikuar

-

Oscar-i i 2019-s nuk do të ketë një prezantues këtë vit, por do të ketë shumë të tillë.

Akademia ka publikuar të hënën listën e të gjithë prezantuesve për ceremoninë e 91-të të çmimeve Oscar.

Emra të rëndësishëm  do të prezantojnë nominimet dhe çmimet, mes të cilëve Jennifer Lopez, Charlize Theron, Daniel Craig, Awkwafina, Constance Wu, Tiny Fey, Amy Poehler, Maya Rudolph, Chris Evans, Brie Larson, Whoopi Goldberg, Amandla Stenberg dhe Tessa Thompson.

Akademia zbuloi gjithashtu se katër çmime Oscar do të shpërndahen gjatë reklamave, si : Kinematografia më e mirë, Filmi i shkurtër Aksion, Editimi Filmik dhe Makijazhi më i mirë.

 

Ndërkohë, listës së parë i shtohen edhe artistët: Emilia Clarke, Jason Momoa, Javier Bardem, Angela Bassett, Chadëick Boseman, Laura Dern, Samuel L. Jackson, Stephan James, Keegan-Michael Key, KiKi Layne, James McAvoy, Melissa McCarthy dhe Sarah Paulson.

Oscar-i nuk do të ketë një prezantues kryesor këtë vit, pasi Kevin Hart hoqi dorë nga roli që kishte pranuar dy ditë më parë, pasi refuzoi të kërkojë falje për një numër postimesh kundër homoseksualëve të bëra vite më parë (lexo këtu).

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: