Connect with Us

Më në fund/ Zbulohet metoda e shëndetshme për të pasur dhëmbë të bardhë

Life Style

Më në fund/ Zbulohet metoda e shëndetshme për të pasur dhëmbë të bardhë

Publikuar

-

metoda per dhembe te bardhe

Kjo metodë është tërësisht natyrale dhe nuk shkakton efekte anësore. Si fillim duhet të merrni përbërësit të cilët do t’i përzieni në sasitë e caktuara. Merrni pak pastë dhëmbësh gjysmë luge sodë buke dhe pak kripë, këta përbërës përziejini bashkë derisa të krijohet një si tip paste homogjene.

Mos përdorni shumë sodë buke, pasi mund të dëmtoni smaltin e dhëmbëve. Pasi të kesh përgatitur përzierjen vendose në sipërfaqen e dhëmbëve dhe mbështilli dhëmbët me letër alumini. Për të pasur rezultat më efikas këshillohet që ta mbash pastën në dhëmbë për një orë.

Kripa dhe soda e bukës ndihmojnë që të pastrohen dhëmbët në mënyrë natyrale duke hequr njollat që shkaktohen nga kafja, cigarja, apo faktorët e tjerë. Pasta e dhëmbëve nga ana tjetër ndihmon duke i dhënë gojës freski si dhe pastrim të mëtejshëm./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: