Connect with Us

Habit studimi, meshkujt “çmenden” pas këtyre femra për një arsye që nuk pritej

Kuriozitete

Habit studimi, meshkujt “çmenden” pas këtyre femra për një arsye që nuk pritej

Publikuar

-

Rezultatet e një studimi tregojnë se meshkujt pëlqejnë më shumë femrat pa makiazh se sa ato me makiazh. Sipas këtij studimi meshkujt vlerësojnë më shumë bukurinë natyrale të një femre.

Robin Kramer, autori i këtij studimi ka vetëm një këshillë për femrat. Ai thotë se ato duhet që qëndrojnë ashtu siç janë.

Më tej Kramer është shprehur kështu:

Është shumë e thjeshtë qëndroni ashtu si jeni. Meshkujve u pëlqen bukuria natyrale më shumë dhe jo makiazhi që ju bëni.
Për këtë studim autori ka fotografuar 44 femra nga mosha 18 vjeç deri në 21 vjeç. Në një foto ato kishin bërë makiazh, kurse në tjetrën jo dhe të gjithë meshkujt kanë zgjedhur fotot, ku vajzat e fotografura ishin pa makiazh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: